Сакраменто Кингс победи Далас Маверикс със  120:115 (29:25, 34:24, 31:26,

...

Сакраменто се справи с Далас в отсъствието на Везенков

Сакраменто Кингс победи Далас Маверикс със  120:115 (29:25, 34:24, 31:26, 26:40) като посетител в Тексас в мач от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация. " Кралете " бяха без българския национал Александър Везенков, който се възвръща от травма в глезена.

Далас стартира ударна мача със серия от 10:2, само че до края на първата част баскетболистите на Майк Браун обърнаха резултата и поведоха с 29:25. Силната игра на Кингс продължи и във втората част, като началото ѝ направиха мощна серия от 11 безответни точки, след която поведоха с 42:30, а разликата доближи до 14 точки преди почивката при 63:49 в интерес на Сакраменто.

Кингс продължиха превъзходството си и след почивката, като разликата доближи своята връхна точка от 22 пункта в средата на интервала при 86:64 в интерес на гостите, които водеха безапелационно с 94:75 преди финалния интервал. Далас се върна в мача в четвъртата част, само че силите на тексасци не доближиха за поврат.

Най-резултатен за триумфа на Сакраменто бе Де " Аарън Фокс със своите 34 точки, до момента в който Харисън Барнс и Кевин Хъртър приключиха респективно с 20 и 18 точки. Домантас Сабонис пък се регистрира с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 асистенции.

Лука Дончич още веднъж игра на високо равнище, като се регистрира с трипъл-дабъл от 28 точки, 10 битки и 17 асистенции за Далас, само че не съумя да помогне на своя отбор да стигне до триумфа.